kugelblitz

Iets aan het bouwen? Altijd spannend!
Plaats reactie
rob nat

kugelblitz

Bericht door rob nat »

Door een aantal zeer bekende bouwers van BTN kennelijk aangestoken door het bouwfyrus heb ik de kugelblitz aangeschaft. Na bestelling werd alles netjes en snel thuis gestuurd. |De kwaliteit van het gietwerk is goed. Van te voren op internet gezocht naar detailfoto's en dan blijkt dat het niet zoveel van te vinden is en dat maakt het nog interressanter. Ik kon me niet bedwingen en dit alles en het benodigde gereedschap meegenomen op vakantie (mijn vrouw en dochter zijn hier zolangzamerhand al aan gewent geraakt)
Afbeelding

Er was alleen 1 maar. De bouwtekening was niet echt duidelijk. Ook vlamdempers aan het einde van lopen moeten nog uitgeboord worden en zijn niet helemaal van dezelfde lengte (na verwijderen van ongeveer 3 mm gietijzer aan de zijde van de loop waren ze aardig gelijk).Na wat passen bleek dat de "kugel"niet helemaal in de body paste en na een mail naar Modelino kreeg ik al snel antwoord:sihier die bilder von turmdrehen.batteriekasten entfernen.loch für kugel auf 11cm vergrößern achtung loch von 11cm muß in mitte sein.
Dat is leuk maar dan paste de acuu niet meer en had je dus niks meer aan de tank. Na veel passen en meten tot de volgende oplossing gekomen. Ik wilde de toren wel laten draaien.Het gat inderdaad vergroten en en een gedeelte van de Kugel afzagen. Tevens van de bijgevoegde ring een tussenstuk eruit halen en hierop de draaikrans van de oorsprongkelijke toren monteren.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Er wordt van alles meegeleverd tot zelfs nieuwe luiken voor de bestuurder en mg schutter en nieuwe vlamdempers achter. Aleen waren ze vergeten dat in het torenluik ook nog een "kijkglas"zat en deze moet in nog zlef maken maar heb hiervan in middels een goede foto gevonden. Na het in elkaar zetten paste alles goed alleen de aandrijving van de toren zal ik toch nog een aantal millimeters naar voren moeten zetten zodat de toren beter draait. Had zelf primer meegenomen zodat ik alles vast kon spuiten. Deze primer komt uit de auto onderdelen zaak en ik heb hem een keer meegenomen naar een museum om te vergelijken of het de goede kleur is en wat blijkt ? Perfect. Hij komt kwa kleur precies overeen met de orginele duitse primer. Het voordeel is dat hij snel en zeer strak opdroogt en overspuit en schilderbaar is met alles soorten verf.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Het is voorlopig nog mooi weer dus kijken of ik dit weekend verder kan. Wet nog niet in wlke kleuren schema ik hem ga spuiten. Er is hierover niet veel bekend. Ze zouden in de laatste dagen van de slag om Berlijn nog ingezet zijn ?
Niet alle foto's zijn even scherp, pas bij thuiskomst kwam ik hier achter.
Gebruikersavatar
Alfons Walma
Berichten: 286
Lid geworden op: 15 aug 2006, 17:59
Locatie: prov. Groningen
Contacteer:

Re: kugelblitz

Bericht door Alfons Walma »

Dat ziet er goed uit.

Is dit op een heng long basis.
Mario Amory

Re: kugelblitz

Bericht door Mario Amory »

Ziet er inderdaad goed uit. Een mooi en apart model....
Altijd mooi om zulke aparte stukken in de club te hebben

gr. Mario
rob nat

Re: kugelblitz

Bericht door rob nat »

Het is inderdaad een Heng Long. Vond een tamiya een beetje te duur om zoiets uit te proberen. Nu kijken welke figuren erbij komen. Mocht er iemand nog foto's hebben .. graag. Alle ideen zijn welkom.
Arjan Does

Re: kugelblitz

Bericht door Arjan Does »

Rob,

Dikke klasse ! : Thumbup :

Kon je nog wel eens de énige me zijn..... (?) : Blink :
Reinier Zwanink
Berichten: 3189
Lid geworden op: 12 jan 2005, 20:22
Locatie: gorinchem
Contacteer:

Re: kugelblitz

Bericht door Reinier Zwanink »

he netjes rob
eens heel wat anders
ben benieuwdhoe het model in het echt eruitziet

trouwens
met heng long is niks mis hoor
als je bijvoorbeeld ziein duitsland wat ze allemaal op henglongs bouwen : WohoW :
en netjesook
een bergepanther op een jagdpanther onderstel : Thumbup :
Coming Up:
* RSO restore project
* RC demag (2.0)
* Panzerwerfer 42
rob nat

Re: kugelblitz

Bericht door rob nat »

Als je meerder projecten heb lopen dan is het wel eens moeilijk om met dezelfde bezig te blijven. Toch maar weer wat aan de kugelblitz gedaan. De toren draait wel, alleen de draaikrans verkeerd om gemonteerd. DWZ het blokje zit aan de achterzijde ipv aan de voorzijde. Tevens een aantal figuren verbouwd die achterop komen te zitten.
Aangezien er weinig beken is over de inzet van dit voertuig, mogelijk alleen in de laatste dagen van Berlijn heb ik zelf maar wtat ideen toegepast. Ik noem dit project maar : "The last nights of the Empire"

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
erik arens

Re: kugelblitz

Bericht door erik arens »

hey rob

Ben je ziek ofzo?
Ziet er leuk uit al je projecte!

Bij mij ligt alles plaat vanwegen werk enzo je weet wel je kent me!!!

Greetz erik : CoolGun :
rob nat

Re: kugelblitz

Bericht door rob nat »

Hoi Erik,

Ik weet wat het is, moest me even af reageren van de drukte op het werk. Ben in ieder geval nog niet klaar met de Kugelblitz.

gr
Rob : Captain :
Plaats reactie

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast