Pagina 1 van 1

synthetic rubber cement

Geplaatst: 15 apr 2009, 01:21
door Fred van Laarhoven
Wat bedoelt Tamiya eigenlijk met: synthetic rubber cement? Welk product is er in Nederland verkrijgbaar dat als synthetic rubber cement door mag gaan? Ik kom dit begrip tegen bij het bouwen van de Sherman, mijn eerst tank. : Thumbup : Ja ik ben nieuw dus hier bij BTN. : Chessygrin : Bij voorbaat dank voor jullie antwoord (en) en goede raad.
grtz Fred

Re: synthetic rubber cement

Geplaatst: 15 apr 2009, 09:43
door Ad Wouterse
Hoi Fred,

Welkom op het BTN forum.
Met synthetic rubber cement bedoelt Tamiya een lijmsoort om de onderdelen die niet uit kunststof zijn gemaakt te verlijmen.
Je kunt hiervoor b.v. secondenlijm gebruiken (lekker snel, hoewel soms iets té) of 5 minuten epoxy hars uit de dubbele injectiespuit-b.v. van Bison (lekker sterk).
Voor het lijmen van de plastic delen kun je overwegen om aceton te gebruiken in plaats van standaard plastic lijm. De lijmverbinding met aceton is veel sterker en vrijwel gelijk droog. Wel in een goed geventileerde ruimte werken, maar dat geldt eigenlijk ook voor de plastic lijm.
Veel succes met je Sherman, alle antwoorden vind je op dit forum : Thumbup :

Re: synthetic rubber cement

Geplaatst: 15 apr 2009, 10:19
door Robert Voogt
Een goede tip is zap-a-gap, een sterke super (seconde) lijm, die ook netjes goedkoop is.

(zeker vergeleken met secondelijm van bison of andere bekende merken, namelijk iets van 3 euro per tube met slechts 2 a 3 gram lijm...)

hier is het bv te koop:
http://www.fish-store.nl/index.php?main ... cts_id=351" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: synthetic rubber cement

Geplaatst: 15 apr 2009, 11:04
door Nikos Numan
Ik gebruik de zap-a-gap, prima lijm,en n mooie prijs........
Heb er goede ervaringen mee!
succes,
Nikos

Re: synthetic rubber cement

Geplaatst: 15 apr 2009, 14:14
door Fred van Laarhoven
THX voor de adviezen. Ik ga ermee aan de slag.
grtz Fred