....Het battle systeem komt eraan.....
???
Er zijn ook nog andere opties, toch?
Die van
Darkith bijv. en van
Tank-hobby (zie ook resp.
BT
N:
Rick Braat en
BT
N:
Willem Reij)
Ook El-Mod komt eraan.
Ze verschillen allemaal niet zoveel van elkaar qua functionaliteit. Ze kunnen allemaal de Tamiya gradaties aan, zoals de variatie in gewichtsklasse en bijhorende inslagteller. Dit lijkt mij ook de basis.
Wel zit er verschil in de extra's en wijze waarop het systeem ingrijpt en inhaakt op de originele besturing.
Ik ben gek op overzichtjes dus voor mij eigen en voor jullie, hierbij eentje;
Darkith (ref.
forum RCuniverse,
Darkith)
++ Optie geluid erbij (via het Heng Long board, "inslag" en "uitgeschakeld", zelf te programmeren)
++ Goedkoopste, 52 Euries (dat is incl. de geluids-optie) excl. verzendkosten (zal zo'n 10 euro zijn, USA)
+/- In El-Mod circuit aan te sluiten. Volgens forum.
- Is nog in een hobby/project fase (doorontwikkeling recoil bv.)
- betalen met Pay-Pal
-- Alleen voor R&S (rook en geluid) uitvoeringen van Heng Long
TankHobby
-- Geen geluid
- Duurder (in dit verhaal) 82 Euries, incl. verzendkosten. (USA)
+ universeel inzetbaar (Tamiya, WSN, El-Mod, HL, etc.)
++ Aansluiten van Recoil mogelijkheid
El-Mod
+ Onderdeel van een totaal modulair concept. (Hoe duur wil je het hebben)
-- Q3 2007 pas leverbaar.
- Keerzijde kan zijn dat het alleen te gebruiken is binnen het El-Mod concept (dus aanschaf Booster is ook verplicht)
+/- Prijs onbekend.
Imperial Modellbau
- Duurder (in dit verhaal) 80 Euries, excl. verzendkosten (europa)
+ universeel inzetbaar (Tamiya, WSN, El-Mod, HL, etc.)
In mijn situatie waarbij ik 2 HL R&S en 1 Tamiya met BU heb, zou ik 2x die van Darkith kopen. Ook mooi dat er dan geluid bij zit, en ik ben erg tevreden over de standaard HL besturing met langzaamdraaiende motoren en metalen tandwielen (mits ingelopen). Voor 2 units scheelt mij dit dus ook tweemaal het verschil met de concurrentie en eenmaal de verzendkosten.
Voor de Bandai "bodemloze put" StuG

zal ik om praktische reden naar El-Mod neigen (ruimte gebrek in de tank bijv. en een geintegreerd systeem spreekt mij ook aan)
Het feit blijft dat als je de standaard zender/ontvanger gebruikt van Heng Long, er maar maximaal 4 tanks extra kunnen deelnemen in een battle. Dit doordat er op de 27Mhz band maar 4 verschillende kristallen worden meegeleverd (door HL).

Misschien dat hier dan ook een uitbreiding voor te krijgen is

(zie ook
BT
N:
frequentie Heng Long). Ik denk namelijk dat ongeacht welke BU of ESG je kiest als HL bestuurder, dit de volgende vraag word.
